تلوزیون خانگی

تلویزیون جزو آن دسته از وسایل برقی خواند که اغلب در هر خانه ای پیدا می شود جذابیتی که همه رده های سنی دارد ما در این مقاله سعی می کنیم معرفی انواع تلویزیون و پارالمتر های مهم که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید میپردازیم.

انواع مدل های تلویزیون خانگی :

  1. تلوزیون پلاسما
  2. تلوزیون LCD
  3. تلوزیون OLED
  4. تلوزیون QLED

تلوزیون پلاسما:

تلویزیون پلاسما یکی از قدیمی ترین نوع تلویزیون در تمامی برند ها میباشد. برای نمایش تصویر از پیکسل سلول های حاوی گاز یونیزه شده یا همان پلاسما استفاده میکند   مهمترین مزیت آن روشنایی بالادر این مدل  بوده و تصویر را به خوبی نشان می‌دهد ودر بهترین وضعیت آن به روز رسانی میکند. و مهمترین عیبی که در این مدل تلوزیون دیده میشوداثر سوختگی در صفحه نمایش است و به اینصورت است که علاوه بر تصویر اصلی یک سایه وشبح روی صفحه نمایش میبید.

تلوزیونLed:

در این مدل تلویزیون ال ای دی برای روشن کردن پیکسل  تلویزیون از لامپ LED استفاده می شود  لامپ های به کار رفته در این  تلوزیون طول عمر بالایی دارند و صفحه نمایش را به صورت مداوم روشن نگه دارند.در این مدل از تلویزیون و معایب زیادی دیده میشد عدم توازن نور در صفحه نمایش و تصاویر تکه تکه تصاویر و به مرور زمان این معایب برطرف شد وتصاویر بسیار با  کیفیت شد.

تلوزیون OLED:

برای تشکیل تصویر از سه رنگ قرمز آبی سبز استفاده می‌شود و برای تشکیل  تصویر همین سه رنگ  کافی میباشد مهمترین مزیت این نوع تلوزیون نسبت به تلویزیون های دیگر این است که هر پیکسل به صورت مجزا از خود نور ساطع می کند مزیت دیگر آن داشتن رنگ مطلق نصبی  می باشد در مقایسه با تلویزیون های دیگر از آنجایی که فناوری نیازی به پس زمینه نخواهد بود ضخامت تلویزیون به شکل چشمگیری کاهش پیدا می کند در واقع حدود ۴ تا ۷ میلیمتر ضخامت خواهد  داشته که بسیار نازک است.

تلوزیون QLED:

یکی از مهمترین مزایای این تلوزیون داشتن کیفیت روشنایی و وضوح بالای تصاویر جدیدترین تلویزیون های تولید در فناوری طراحی ۱۵۰۰تا 2000 نیت ایجاد کرده که به نمایش تصویر و عمق بسیار بالا را برای شما به نمایش می گذارد زاویه آن بسیار گسترده تر از تلویزیون‌های دیگر است . با توجه به وجود لایه ها کوانتومی رو لامپ ها بازتاب نور برای این تلوزیون ها  بسیار کم می باشد .بنابراین اگر قصد خرید یک تلویزیون برای مکان های روشن با نور زیاد را دارید پیشنهاد برای شما این نوع است.

نکاتی که هنگام خرید تلوزیون باید به آن دقت کنید:

 

  •  زاویه زاویه مهم ترین نکاتی است که باید هنگام خرید تلویزیون با آن توجه کن از آن جهت که شما در هر نقطه فالو باشیم تصویر را به وضوح مشاهده کنید.
  • سایز نمایشگر بستگی به شما و سالنی که میخواهید  تلویزیون را قرار دهید بستگی دارد .
  • رزولوشن تصویر یکی از موارد کلیدی هنگام  خرید تلویزیون میباشد که  باید به آن توجه کنیم رزولوشن تصویر می  از آن جهت که   هنگام تماشای تلویزیون  با این موضوع سر و کار داریم میزان پیکسل های به کار رفته در تلویزیون کیفیت آن را تعیین می‌کند و هر چه رزولوشن بالاتر باشد پیکسل های بیشتری به کار برده می‌شود و شما میتوانید یک تصویر با کیفیت و مطلوب را مشاهده می کنید .

نظر دهید

پاسخ دهید