راهنمای خرید کیسه خواب

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که علاقه به طبیعت گردی دارید و شب را در طبیعت به سر می برید چه به عنوان یک گردشگر یک روزه و یا چند روزه داشتن یک کیسه خواب مناسب برای شما بسیار لازم و ضروری می باشد اگر اطلاعاتی در خصوص کیسه خواب ندارید در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با داشتن اطلاعات کافی در مورد این وسیله کاربردی بهترین و راحت ترین  انتخاب را در خرید داشته باشید.

انواع عایق بندی کیسه خواب:

کیسه خواب جنس پر: این کیسه خواب ها برای مناطق مرطوب بسیار پرکاربرد می باشد از آن جهت که رطوبت را به خود جذب میکند و بهترین عایق برای جذب رطوبت می باشد.  از طرفی همین مزیت کیسه خواب یک عیب آن هم محسوب می‌شود و به خاطر جذب رطوبت باعث میشود پرها به هم بچسبند و گلوله گلوله شوند و مدت زمان زیادی طول می کشد تا پرها کاملا خشک شود.این کیسه خواب ازجنس پر در سفرهای کوهنوردی, پیاده روی ,گردشگری در مناطقی مرطوب و سفر هایی با دوچرخه بسیار مناسب و راحت برای شما می باشد.

کیسه خواب جنس الیاف: این نوع کیسه خواب به سختی رطوبت را از خود رد می کنند و قابلیت عایق بودن بیشتری نسبت به کیسه خوابهای پردار دارا می باشد. رطوبت این کیسه خواب خیلی سریع خشک می شود نگهداری از این کیسه خواب به مراتب خیلی راحت‌تر است.این نوع کیسه خواب برای سفرهای تابستانی و در کل برای مناطقی که هوا خیلی سرد نباشد بسیار مناسب است از آنجا که خیلی سریع خشک می شود به راحتی می توانید هر بار بشورید .

کیسه خواب مستطیلی : کیسه خواب برای کسانی که زیاد در خواب ول می خورند و حرکت می کنند مناسب می باشد چون فضای کافی برای حرکت کردن و چرخیدن را دارا می باشد .این نوع  کیسه خواب در داخل اتومبیل هم می توانید از آن استفاده کنید کیسه خواب مستطیلی وزن بیشتری نسبت به دو مدل قبلی دارد.

انواع کیسه خواب:

کیسه خواب تابستانی: این نوع کیسه خواب مناسب فصل تابستان می باشد وزن کمتری نسبت به بقیه کیسه خواب ها دارد از آنجایی که الیاف کمتری در این کیسه خواب به کار برده شده است و حجم آن نیز کمتر می‌باشد و فضای کمی را اشغال می کند .

کیسه خواب سه فصله: این نوع کیسه خواب برای دمای حدود منفی هفت درجه سانتیگراد و بالاتر مناسب می باشد و برای فصل بهار و پاییز مناسب است همینطور برای مناطق کوهستانی که دمای هوا در نیمه شب سرد می شود بسار کابردی می باشد.

کیسه خواب زمستانی: این نوع کیسه خواب علاوه بر اینکه تمام آپشن های کیسه خواب سه فصل را دارا میباشد از مواد عایق بیشتری نیز در آن در آن استفاده شده است به دلیل استفاده از مواد بیشتر در درون آن وزن و حجم بیشتری نسبت دو مدل قبلی دارد .

نکاتی که هنگام خرید کیسه خواب باید به آن توجه کنید:

نوع کیسه خواب: بر اساس فصل و منطقه آب و هوایی کیسه خواب مورد نظر خود را انتخاب کنید.

وزن کیسه خواب:  وزن تحت تاثیر پوشش و شکل فیزیکی کیسه خواب می باشداگر سنگین باشد برای پیاده روی های طولانی مناسب نمی باشد و باید دنبال کیسه‌خواب باوزن سبک تر باشید.

حجم کیسه خواب : اگر قرار است خودتان کیسه خواب را حمل کنید دنبال کیسه خوابی باشید تا حجم کمتری داشته باشد برای جا دادن در کوله راحت تر برای شما می باشد.

جنس عایق: همانطور که در بالا توضیح دادیم جنس متفاتی در بازار موجود می باشد که هر کدام مزایای خاص خودشان را دارند اما با توجه به نوع سفر و منطقه گردشگری خود می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

آپشن های کیسه خواب :کیسه خواب های مختلف ویژگی های مختلفی نیز دارا می باشند نوع زیپ, مدل یقه ی کیسه خواب ,کلاه و… از ویژگی‌های مختلف کیسه خواب می باشد که با توجه به راحتی و نوع نیازتان اتنتخاب کنید.

نظر دهید

پاسخ دهید

دسته‌های محصولات