راهنمای خرید کلاه کاسکت

یکی از وسیله های لازم و ضروری برای افراد موتورسوار چه مبتدی چه حرفه ای کلاه کاسکت می باشد کلاه کاسکت شاید نتواند از تصادف جلوگیری کند ولی می‌تواند جان شما را نجات دهد از آنجایی که سر عضو حساس بدن می باشد ممکن است یک ضربه هنگام تصادف جان شما را به خطر بیاندازد. اگر قصد خرید کلاه کاسکت را دارید و اطلاعات در این خصوص ندارید در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با نکاتی که هنگام خرید باید به آن توجه کنید آشنا شوید تا بهترین و راحت ترین انتخاب را در خرید داشته باشید.

سایز کلاه کاسکت :

مهمترین نکته هنگام خرید کلاه کاسکت که باید به آن توجه کنید سایز سر می باشد شما باید کلاه کاسکت ای انتخاب کنید که اندازه سر شما باشد اگر در اندازه دقت نکنید ممکن است برای شما دردسر ساز شود لاگر کلاه کاسکت بر روی سر شما بزرگ باشد ممکن است با تکان خوردن جلوی دید شما را بگیرد و یا کلاه کاسکت خیلی تنگ باشد باعث سردرد و آزار شما شود که در هر دو مورد باعث بروز حادثه در جاده میشود.

استحکام و مقاومت کلاه کاسکت:

دلیل استفاده موتورسواران از کلاه کاسکت این است که هنگام دست و پا وارد شدن سر به سر جلوگیری شود از کلاه کاسکت ای که انتخاب می کنید باید مستحکم بادوام و با توجه به استانداردهای روز دنیا ساخته شده باشد تا دچار هیچگونه شکستگی و سایش نشود.کلاه ایمنی از سه قسمت خارجی داخلی تلقی تشکیل میشود . جنس بیرونی کلاه‌کاسکت از فایبرگلاس کامپوزیت پلی کربنات و … می باشد و پوشش داخلی آن نیز است یونولیت طراحی می شود و طلق داخلی علاوه بر استحکام  بالا باید باعث دید بهتر برای موتور سوار شود. ر هر سه مرد از اجزی کلاه کاست حتم دقت کنید که مطابق با استاندارها باشد.

وزن کلاه کاسکت :

وزن استاندارد در کلاه کاسکت از ۱۴۰۰ گرم تا ۱۸۰۰ گرم می باشد .اگر هنگام خرید کلاه کاسکتی را انتخاب کنید که وزن سنگینی دارد به مرور زمان باعث ناراحتی شما می شود و ممکن است به عضله گردن شما صدمه وارد کند بهترین کار برای فهمیدن وزن مناسب این است که شما کلاه کاسکت را روی سرتان قرار دهید وزن آن را با توجه به فشار و وزن آن روی سرتان تخمین بزنید .

امتحان کردن کلاه کاسکت:

تمام اتصالات کلاه کاسکت را بر روی سرتان آزمایش کنید و اگر راحت هستید درآن حدود 15 دقیقه تا نیم ساعت سعی کنید با همان حالت بر روی سرتان قرار بگیرد اگر بعد از این تایم احساس درد و فشار کردین  این کلاه برای شما مناسب نیست .

نکته آخر:

توجه کنید که هر مدل کلاه کاسکت ای دچار فرسودگی و از کار افتادگی می شود به طور معمول هر پنج سال باید کلاه‌کاسکت تعویض شود یک کلاه کاسکت از کار افتاده و خراب می تواند عواقب شدیدی نسبت به هرا داشته باشد .

نظر دهید

پاسخ دهید

دسته‌های محصولات