راهنمای خرید پلوپز

پلوپز یکی از وسایل کار راه انداز در آشپزخانه شما می‌تواند باشد و شما به راحتی و با سرعت می توانید با آن برنج را درست کنید با بهترین کیفیت پخت این وسیله مخصوصاً برای افراد شاغل که فرصت کافی برای درست کردن غذا را ندارند می تواند بسیار مفید باشد. اگر قصد خرید پلوپز را دارید و اطلاعاتی در این خصوص ندارید دیجی هات در این مقاله سعی دارد به پارامتر و نکاتی که هنگام خرید پلوپز باید به آن توجه کنید بپردازد تا شما بهترین انتخاب را در خرید داشته باشید.

اندازه یا گنجایش پلوپز:

واحد اندازه گیری سنتی برای برنج همان پیمانه است و گنجایش بیشتر پلوپزها بین ۳ تا ۱۰ پیمانه می باشد اگر شما خانواده کم جمعیت هستید گنجایش سه پیمانه برای شما کافی می باشد که برای خانواده های سه نفره می تواند این نوع مناسب باشد. اگر تعداد افراد خانواده شما بیشتر می باشد مدل هایی با ظرفیت ۱۲ لیتر نیز در بازار موجود است توصیه ما به شما این است ظرفیت پلوپز اگر اندکی هم بیشتر باشد بهتر است تا در صورت داشتن مهمان به مشکل نخورید و بتوانید به راحتی از این وسیله استفاده کنید.

نوع پلوپز:

با گذشت زمان پلوپزها هم آپشنهای متفاوتی را هنگام تولید به آن اضافه شده است از جمله آرام پز و بخارپز اگر شما می‌خواهید با پلوپز فقط پخت برنج را انجام دهید یک پلوپز ساده می تواند کار شما را پیش ببرد ولی اگر انتظار دارید به عنوان آرام پز و و بخارپز هم از آن استفاده کنید می توانید پلوپز را انتخاب کنید که این آپشن ها را داشته باشد.

پارامترهایی که هنگام خرید پلوپز باید به آن توجه کرد:

تایمر: این گزینه در پلوپز می تواند بسیار کاربردی باشد و شما میتوانید تایم مشخصی به پلوپز بدهید تا در صورت پختن غذا به صورت اتومات پلوپز خودش خاموش شود و دیگر نگران سوختن غذای خود نیستید با این آپشن به بهترین شکل می توانید مدیریت زمان داشته باشید.

شستشوی راحت پلوپز: یکی از نکات مهم که هنگام خرید پلو پز باید به آن توجه کنید این است که ظرف مخصوص که غذا در آن قرار می گیرد قابل جدا شدن باشد و نکته دیگر جنس ظرف خوب و مرغوب باشد تا برنج به آن نچسبد و شستشوی آن راحت باشد چون در صورت چسبیدن برنج به ته ظرف ممکن است هنگام شستن به ظرف خط خش وارد شود.

دوام پلوپز: از آنجایی که شما قرار است در طول هفته چندین بار از این وسیله استفاده کنید بهتر است سراغ پلوپزی بروید که دوام بالایی داشته باشد و هنگام خرید می توانید از طریق نظر استفاده کنندگان یا معرفی دوستان بهترین را انتخاب کنید تا سالیان سال برای شما کار کند.

جنس ظرف: ظرفی که قرار است در آن برنج را آماده کنید رابطه مستقیمی با کیفیت غذای شما خواهد داشت اگر جنس آن خوب نباشد برنج به آن می چسبد و یا اینکه ته دیگ خوب در آن در نمی آید بهترین جنس در ظرف پلوپز جنس استیل ضد زنگ می باشد و در عین حال باید نچسب باشد .

رنگ پلوپز : سعی کنید پلوپزی را انتخاب کنید که رنگ تیره داشته باشد تا به مرور زمان تیره یا لک نشود.

کیفیت پلوپز :پلوپزی که خریداری می‌کنید باید جنس مرغوبی داشته باشد و زمان استفاده قسمت بیرونی پلوپز یا بدنه آن داغ نشود در صورت داغ شدن بدنه کار کردن با آن سخت می شود و باعث می شود رنگ بدنه پلوپز شما خیلی زود خراب شود و فرسوده به نظر بیاید.

 

 

 

 

نظر دهید

پاسخ دهید

دسته‌های محصولات