راهنمای خرید سبزی خرد کن

سبزی در غذای ما ایرانی ها جایگاه خاصی دارد و اغلب به صورت خرد شده در فریزر نگهداری می کنند اکثراً هنگام درست کردن غذاهایی که به سبزی نیاز دارند مانند قرمه سبزی آش و… تنها با درآوردن از فریز می توانیدبه راحتی در غذا استفاده کنید. خرد کردن سبزی با چاقو و ساطور  کار هم زمان بر است و هم ممکن است به دست شما صدمه بزند یک سبزی خردکن برقی می تواند کار شما را راحت کند و به سرعت سبزی در حجم بالا را برای شما به همان اندازه که می خواهید خرد کند اگر قصد خرید سبزی خردکن را دارید و اطلاعاتی در این خصوص ندارید در ایندیجی هات در این مقاله سعی دارد نکاتی که هنگام خرید سبزی خردکن  باید به آن توجه کنید بپردازد تا شما بهترین انتخاب را در خرید داشته باشید.

پارامترهایی که هنگام خرید سبزی خردکن برقی باید در نظر گرفت:

سرعت موتور ر سبزی خرد کن:اولین نکته که هنگام خرید سبزی خردکن  باید مورد توجه قرار بگیرد بررسی قدرت موتور در دستگاه می باشد که در سبزی خردکن های کوچک قدرت موتور به نسبت کمتر است از سبزی خردکن های با حجم بزرگتر می باشد سرعت موتور در مصرف انرژی و سرعت فرآیند تاثیر مستقیمی دارد که در برخی از سبزی خردکن هایی که جدیدا تولید می شود سرعت موتور قابل تنظیم است و شما می توانید با توجه به حجم سبزی سرعت دلخواه را انتخاب کرده هرچه سرعت موتور بیشتر باشد خرد کردن سبزی در زمان کمتری انجام می شود.

جنس تیغه: یکی از فاکتورهای مهم برای خرید سبزی خردکن جنس تیغه آن است علاوه بر جنس تیغه, ضخامت و دوام آن نیز بسیار اهمیت دارد بهترین جنس در تیغه جنس استیل ضد زنگ می باشد تا با استفاده مداوم فرسوده نشود استیل مقاومت بالایی دارد و با مرور زمان زنگ نمیزند بعضی دستگاهها دارای تیغه هایی از جنس آلیاژ خاص هستند که با گذاشتن در فریزر تیز می شوند و ضد زنگ می باشد.

میزان صدای سبزی خرد کن :سبزی خرد کنی ک موتور قوی داشته باشند صدای زیادی نیز به همراه دارند که اگر موتور و تجهیزات با کیفیتی داشته باشند می‌توانند بی صدا کار کند یا صدای خیلی کمی داشت باشد .می توانید قبل از خرید دستگاه آن را امتحان کنید تا میزان صدای آن را بررسی کنید تا هنگام استفاده صدای آن برای شما آزار دهنده نباشد.

قابلیت شستشوی سبزی خردکن : یکی از نکات مورد اهمیت که باید به آن توجه کنید شستشوی سبزی خرد کن بعد از استفاده میباشد سبزی خرد کنی خوب است که قطعاتش طوری طراحی شود که به راحتی بتوان آن را تمیز کرد و قابل شستشو باشد به این نکته توجه کنید ظرفی که سبزی در آن قرار داده می شود  تیغه آن باید قابلیت جدا شدن از دستگاه را داشته باشد تابه راحتی شسته شود ار ظرف سبزی خوردکن قابلیت جدا سازی نداشته باشد هنگام شستشو ممکن است آب به قسمت موتور وارد شو و باعث سوختن داستگاه شود.

قفل ایمنی در سبزی خرد کن: امروزه در بیشتر دستگاههای برقی آشپزخانه مدرن آپشنی اضافه شده به نام قفل ایمنی در این حالت باید همه قطعات به خوبی جفت باشند در غیر اینصورت موتور دستگاه روشن نمیشود وجود این ویژگی باعث می‌شود برای افراد به خصوص کودکان خطر ایجاد نشود علاوه بر امنیت باعث می شود در صورت کیپ نبودن ظرف سبزی ور شده ازآن بیرون نریزد .

جنس بدنه سبزی خردکن :جنس بدنه سبزی خردکن از پلاستیک استیل و سبزی خرد کن های صنعتی از فلزی می باشد جنس استیل از نظر مقاوم بودن و زیبایی ترجیح داده می‌شود به جنس پلاستیکی و در مدل هایی که جنس آن از پلاستیک است اغلب به مرور زمان ممکن است بو بگیرد.

ظرفیت مخزن سبزی خردکن: ظرفیت  سبزی خردکن بسته به نیاز و تعداد اعضای خانواده شما می باشد هرچه گنجایش ظرف آن بیشتر باشد سبزی بیشتری را در خود جای میدهد سبزی خردکن های بزرگ در سایز ۳ و ۴ کیلو میباشد پیشنهاد ما به شما این است هنگام خرید دستگاهی با گنجایش بالا خریداری کنید تا در هر موردی برای شما کاربردی باشد.

نظر دهید

پاسخ دهید

دسته‌های محصولات