بخاری

با سرد شدن هوا ما نیاز به یک وسیله گرمایشی داریم از رایج ترین وسایل گرمایشی بخاری گازی است که در بیشتر خانه ها دیده میشود از آنجایی که گاز ارزانترین و پرمصرف ترین است سوحت در کشور است طرفدار زیادی دارد .

انواع بخاری :

  1. بخاری گازی
  2. بخاری برقی
  3. بخاری هوشمند
  4. بخاری صنعتی
  5. بخاری پاسیو

بخاری برقی:

بخاری برقی همانطور که از نامش پیداست با مصرف برق کار میکند و مناسب مکان های کوچک است ولی مصرف برق آن بالاست مهم ترین مزیت آن حمل راحت آن است و در دو نوع تولید شده است فن دار و تابشی در بازار موجود است.

بخاری پایسو:

بخاری پایسو یا بخاری قارچی برای فضاهای باز استفاده میشود که کافه ها و رستوران ها کاربرد زیادی دارد این بخاری به شما این امکان را میدهد که در زمستان از فضای باز لذت ببرید.

 بخاری هوشمند:

 بخاری هوشمند برای گرم کردن از گاز شهری استفاده می کند بخاری مجهز به هوشمند پیلوت باشد که وظیفه آن کنترل اکسیژن فضایی است که بخاری در آنجا نصب میشود.اکسیژن  محیط در شرایط عادی حدود بیستوت یک درصد می باشد که انسان برای تنفس به آن نیازمند است و اگر میزان اکسیژن به کمتر از ۱۸ درصد بخاری به طور اتومات خاموش می شود. که مهم ترین مزیت آن ایمنی بالای آن میباشد.

پارامترهای هایی که هنگام خرید بخاری باید به آن دقت کنید:

  • برچسب انرژی واستاندارد  بخاری گازی با برچسبaبه دلایل مهم مناسب‌ترین بخاری گازی به شمار می رود این برچسب انرژی در واقع به شما می‌گویند به ازای هر لیتر گازمایع در وسیله که میخرید چقدر انرژی از بین می رود و چقدر انرژی صرف گرم شدن منزل  شما می شود.
  • یکی از پارامترهای مهمی که هنگام خرید بخاری باید به آن توجه شود بسیارمهم می باشد شما باید بر اساس متراژ خانه بخاری مورد نظر راخرید کنید در این صورت در مصرف انرژی صرفه جویی میشود  و هم متناسب با منزلتان  بخاری را خریده اید.
  • ترموکوپل یک بخش مهم دربخاری گازی است که باعث ایمنی بیشتر در بخاری گازی می شود باید به آن توجه کرد زمانی که شعله در اثر وزش باد وسر ریز شدن غذا  خاموش میشود سنسور ترموکوپل سرد میشود و جریان گاز قطع می گردد که از آتش سوزی و انفجار جلوگیری به عمل آید و در هنگام خرید بخاری گازی این به این قطعه باید  توجه فرمایید

 

نظر دهید

پاسخ دهید